juliapelka / 1. O JULCI... 


Juleczka urodziła się 30.01.2004 roku. Jest moim skarbem, moją podporą życiową. Mówi się, że dziecko rodzi się z "białą kartą",  moja córeczka nie miała tyle szczęścia...
 
Kiedy skończyła 2,5 miesiąca wystąpił u niej bezdech, po badaniach diagnostycznych okazało się, że ma niezwykły mózg - wadę wrodzoną mózgu Agenezja Ciała Modzelowatego. Wtedy nic nie jeszcze wskazywało na to, że jej rozwój nie będzie prawidłowy, była wzorowym niemowlakiem.
 
Niestety mniej więcej miesiąc później, najprawdopodobniej z powodu zwykłej szczepionki, Julia dostała pierwszego napadu padaczki, początkowo miała ich nawet po kilkadziesiąt dziennie, z czasem dzięki specjalnej diecie i przeróżnych kombinacjach leków, ich ilość się zmniejszyła, ale do dziś nie udało nam się ich całkowicie wyciszyć.

Na szczęście, mimo iż wyrządziły Julci sporo szkód, nie zaszkodziły tak bardzo jak przewidywali specjaliści. Julcia jest dosyć sprawna fizycznie, co prawda nie chodzi, ale bardzo chce się nauczyć. Mówi na razie tylko po swojemu, ale mam nadzieję, że się rozwinie. Jest bardzo dzielna, uśmiech praktycznie nie schodzi z jej pięknej buźki, mimo, że nie ma praktycznie nic z dzieciństwa.

Całe jej życie to rehabilitacja, zajęcia logopedyczne, psychologiczne i wiele innych.
Los zgotował jej trochę inną drogę ale się nie poddaje i jako mama  jestem z niej bardzo dumna... 
Copyright ©2009 by Julia PełkaLiczniki
Kreator Stron www